Szablony do druku kartek okolicznościowych

Szablony do druku kartek okolicznościowych, kalendarzy Poligrafia

Szablony do druku kartek okolicznościowych i kalendarzy, w serwisie on-line firmy Brother (screenshot)


Szablony poligraficzne

Szablony do poligrafii

 

Szablon w pojęciu ogólnym jest formą i narzędziem, dzięki któremu można powielać oryginał.

W takim sensie pełni funkcję sztancy i jest trwale ukończoną matrycą.

Wzór graficzny, którego nie można edytować lub zmodyfikować, nie jest szablonem poligraficznym, a oryginałem dzieła lub jego reprodukcją.

Szablon poligraficzny, w praktyce ma służyć do reprodukcji, powielania zmodyfikowanej wersji oryginału.

Tak rozumiane szablony nazywane są czasem makietami (ang.: Mockup, mock-up).

Taki szablon można powielić bez wprowadzania zmian, lecz jego funkcja jest inna.

Szablony poligraficzne nie są dziełem do oglądania, lecz mają służyć do dynamicznego wykorzystania w reprodukcji.

Do wykorzystania szablonu poligraficznego niezbędne jest zastosowanie wielu kompatybilnych środków.

Są nimi: pole robocze, obsługa, zaopatrzenie obróbki, magazynowanie oraz media do powielania grafiki.

Zadaniem szablonów poligraficznych jest ułatwienie procesu kreowania, a następnie wytworzenia wielu, często podobnych do siebie i powtarzalnych reprodukcji (poligrafii).

Szablony do druku grafiki

 

Szablony do druku grafiki samodzielnie spersonalizowanej można znaleźć w wielu zakątkach sieci internetowej.

Gotowe do edycji wzory kartek okolicznościowych, plakatów tematycznych, zaproszeń itp. eksponowane są w różnych serwisach sieci internetowej, a które nie zawsze są związane z poligrafią bezpośrednio.

Na stronach internetowych, które zasadniczo zajmują się tematyką inną niż poligrafia i dość luźno związaną z drukiem, znajdujemy zazwyczaj dość niewielki wybór szablonów do druku grafiki.

Dość często takie szablony graficzne nie są specjalnie selekcjonowane, również nie są zbyt oryginalne w formie.

Wadą są też trudności z edycją tekstową i graficzną szablonu, który bywa formą zamkniętą.

Takie darmowe szablony do druku grafiki pochodzą zazwyczaj z domeny publicznej i służą najczęściej jako urozmaicenie wśród innych treści.

Większy wybór i lepszą jakość znajdujemy na stronach internetowych serwisów, które specjalizują się w sprzedaży detalicznej szablonów do druku grafiki, lub całych zestawów do indywidualnego tworzenia projektu i druku grafiki.

W takich komercyjnych serwisach często umieszczane są grafiki bezpłatne i do użytku komercyjnego, darmowe fotografie, bezpłatne szablony oraz profesjonalne szablony do druku grafiki.

Oferta jest umiejętnie eksponowana, tak aby nie zniechęcić odbiorcy, a zarazem nakłonić do zakupu takiego szablonu, który jest dostosowany do druku zgodnie z oczekiwaniem kupującego.

Szablony do druku — jak wybrać szablon do poligrafii

 

Można wybrać odmienne rodzaje szablonów do poligrafii, które różnią się ze względu na lokalizację miejsca roboczego i możliwość edycji (czyli dokonywania samodzielnych zmian zawartości szablonu do druku).

Określony rodzaj szablonów graficznych jest przygotowany do tego, aby ściągnąć już wybrany na dysk, a następnie edytować z pomocą własnych programów, kompatybilnych z gotowym szablonem do poligrafii.

Niektóre z takich zmodyfikowanych i spersonalizowanych szablonów, a de facto gotowych do druku ukończonych prac, dają się zapisać do pliku, zazwyczaj po uprzednim zalogowaniu w serwisie.

Zapisane pliki mogą być użyte wielokrotnie, bez ograniczeń, przez każdego, komu została udostępniona lokalizacja spersonalizowanego szablonu (pliku gotowego do druku).

Jednym z najbardziej popularnych serwisów, które udostępniają darmowe szablony do druku grafiki różnego rodzaju jest Freepik.com

Bardzo dobrym serwisem, w którym można znaleźć interesujące szablony do druku własnej spersonalizowanej grafiki jest Vecteezy.com

Odmiennym rodzajem są szablony, które można edytować w „chmurze” (on-line), przy użyciu skojarzonych programów.

Przy czym efekt pracy na wybranym szablonie może być drukowany bezpośrednio do urządzeń poligraficznych.

Popularnymi serwisami do tworzenia grafiki on-line, na bazie bezpłatnych szablonów są: Canva, Desygner, Visme (należy się zalogować, aby wykorzystać możliwości serwisu i aplikacji).

W trakcie użytkowania tych serwisów należy zwrócić uwagę, że niektóre opcje wymagają opłaty za usługę.

Szablony do druku  on-line

 

Poszukując niezobowiązującej alternatywy, warto wybrać ofertę znanej firmy Brother, która przygotowała serwis on-line bez konieczności logowania.

Creative Center firmy Brother jest stworzony de facto w celu promowania marki, a także własnej sprzedaży oryginalnych tuszów do urządzeń drukujących, a wyprodukowanych przez tę firmę.

Ta aplikacja z edytowalnymi szablonami do druku nie uzależnia dostępności swoich funkcji od zakupu tuszów,  jedynie zachęca, nie wprowadzając ograniczeń użytkowania.

Sprawdzenie aplikacji z szablonami do druku kartek okolicznościowych, zaproszeń i kalendarzy, powinno okazać się dobrym wyborem dla osób poszukujących możliwości spersonalizowanego druku.

Darmowe szablony do druku kartek na różne okazje

Edytowalne szablony do personalizacji zaproszeń i kalendarzy

 

Creative Center udostępnia do edycji darmowe szablony do druku: kartek okolicznościowych, zaproszeń, kalendarzy itp.

Z serwisu i usługi poligraficznej można korzystać bez konieczności logowania, dzięki otwartej aplikacji on-line.

Poszukujący możliwości szybkiego druku spersonalizowanej grafiki może znaleźć w tym serwisie szablony na różne okazje.

Serwis i skojarzona aplikacja internetowa on-line udostępniają szablony graficzne, które można dostosować (dodając własny tekst), zmodyfikować, a następnie wydrukować.

Na stronie internetowej umieszczono duży wybór darmowych szablonów do druku kartek na różne okazje, zaproszeń, kalendarzy.

Ten kreatywny serwis internetowy udostępnia bezpłatnie m.in.:

  • szablony do druku z okazji świąt jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, Nowy Rok itd.
  • szablony do druku z okazji uroczystych dni, jak Dzień Matki, Dzień Ojca, Walentynki itd.
  • szablony do druku na świąteczne okazje i wydarzenia, jak narodziny, rocznice, śluby, zaręczyny itd.
  • szablony do druku na specjalne okazje, np. gratulacje, podziękowania
  • szablony do druku kartek urodzinowych, imieninowych itp.
  • szablony do druku zaproszeń na różne okazje i bez okazji

Internetowy serwis graficzny Creative Center oferuje nie tylko szablony kartek-na okazje i bez okazji, ale też szablony kalendarzy miesięcznych i kalendarzy rocznych.

Wszystkie szablony do poligrafii podzielone są na różne kategorie, np.:

  • szablony w kategorii — kobieta
  • szablony dla biznesu
  • zestawy marketingowe
  • dekoracje na przyjęcia

 


Jak edytować i powielać darmowe szablony do druku kartek i kalendarzy

 

Przygotowane do edycji darmowe szablony graficzne kartek można personalizować w aplikacji skojarzonej na stronie.

Zakładka pomocy na stronie pod nazwą FAQ (czyli często zadawane pytania), precyzyjnie wyjaśnia jak edytować i powielać szablony do druku kartek i kalendarzy.

Ogólnie cały proces tworzenia własnej personalizowanej grafiki za pomocą szablonów graficznych jest intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze.

Po wybraniu odpowiednich interesujących elementów należy wprowadzić zamierzony tekst, ewentualnie zdjęcia, lub inną grafikę.

W dalszej kolejności całość pracy należy zmodyfikować i skorygować zgodnie z własnym gustem i umiejętnościami.

Tak zmodyfikowany szablon, który jest już wzorem poligraficznym do dalszego powielania można drukować bezpośrednio do własnego, lub sieciowego urządzenia drukującego.

Można również wybrać opcję druku do uniwersalnego pliku PDF. Opcja drukowania do pliku PDF może być ustawiona w sekcji ustawień drukarki.

Możliwe jest także wielokrotne edytowanie szablonu, dzięki możliwości zapisywania bieżącej pracy na własnym dysku (pobieranie pliku w niekonwencjonalnym formacie z rozszerzeniem BCC).

Powielanie zbioru danych w formacie BCC, zapisanych na dysku, jest niemożliwe bez udziału aplikacji, w której grafika została utworzona (aplikacja Creative Center jest bezpłatną usługą poligraficzną).

Wcześniej wspomniane możliwości zapisu spersonalizowanych szablonów do poligrafii, oraz udostępnione możliwości powielania są w zupełności wystarczające, a format BCC nie jest restrykcją.

Dla niektórych użytkowników problemem może być automatyczne oznakowanie powielanej grafiki stopką reklamową serwisu Brother Creative Center.

Drukowanie grafiki na drukarce

 

Automatyczne oznakowanie grafiki autorską stopką reklamową na powielanej kartce jest w zupełności uzasadnione etycznie i zgodne z obowiązującym prawem autorskim.

Dochodzi bowiem do pewnego rodzaju niepisanej umowy biznesowej.

W zamian za udostępnienie narzędzi twórczych serwis BCC otrzymuje bezpłatną reklamę na materiałach poligraficznych rozpowszechnianych przez zainteresowanych profesjonalnie przygotowaną usługą.

Niewątpliwie są sposoby, aby zlikwidować to oznakowanie, ale nie jest to czynność etyczna (zlecenie takiej czynności grafikowi, lub drukarni jest również nielogiczne).

Kolejnym problemem w związku z powielaniem grafiki wykonanej z szablonu może być jakość druku na urządzeniach biurowych oraz konfekcjonowanie kartek, bądź innych druków.

Równe pocięcie kartek nie jest proste, a jeśli już — to jest pracochłonne.

To nie jest jedyny minus opcji samodzielnego drukowania na urządzeniach biurowych.

Tusze drukarki biurowej, w przeciwieństwie do tych używanych w profesjonalnej drukarni, nie są wodoodporne.

Odrobina wilgoci może zniweczyć cały trud włożony w poszukiwanie pomysłu, edycję grafiki, powielanie a w końcu dystrybucję (dostarczenie i użytkowanie).

Istotnym może też być rodzaj dostępnego papieru, w sensie jego sztywności i grubości, ale także struktury powierzchni.

Standardowa kartka papieru (papier xero) do drukarki biurowej jest dość cienka i ma gramaturę 80-100 g/m².

Gramatura ulotki wynosi przeważnie 160-180 g/m², ale wizytówki to już minimum 220 g/m².

Odpowiedni papier, czy kartonik nie zawsze jest łatwo dostępny, kosztuje stosunkowo drogo, a na dodatek arkusze o gramaturze powyżej 200 g/m²  nie mogą być wydrukowane na wielu standardowych drukarkach biurowych.

Przyczyną kłopotów z drukowaniem grubych kartek na drukarkach biurowych jest technologia druku, zupełnie odmienna niż w profesjonalnej drukarni.

Standardowe drukarki biurowe nie są w stanie pobrać lub swobodnie przemieszczać sztywnej kartki w trakcie druku, co często prowadzi do zablokowania kartki.

Drukowanie kartek okolicznościowych  →

Profesjonalna drukarnia może być tańsza

 

Najlepszym rozwiązaniem wszelkich dylematów jest opinia lub pomoc grafika, ewentualnie współpraca z lokalną drukarnią.

Każda lokalna drukarnia ma doświadczenie, własne szablony graficzne, oraz duże możliwości produkcji poligraficznej.

Dobrym rozwiązaniem może być samodzielne wykonanie grafiki na podstawie edytowanego szablonu i wskazanie go drukarni.

Drukarnia wykonuje usługi poligraficzne wyłącznie na podstawie uzgodnionego projektu graficznego, a w dalszym etapie składu produkcyjnego.

Dostarczenie wzoru grafiki wykonanej na podstawie szablonu na pewno przyśpieszy proces druku w drukarni, ponieważ często najdłużej trwa faza projektowania.

Drukowanie kartek okolicznościowych, ulotek, zaproszeń, a nawet kalendarzy jest dziedziną wrażliwą, ze względu na prestiż związany z personalną reputacją, bądź wizerunkiem firmy.

Przygotowanie merytoryczne, oraz wizja graficzna zgodna z osobistym gustem i wymogami określonej okoliczności, na pewno skrócą czas potrzebny do zatwierdzenia produkcji poligraficznej.

Dzięki temu całość usługi poligraficznej może być tańsza.

 

Szukasz możliwości druku kartek okolicznościowych ?

 Zapytaj, napisz, zamów >>  a_rek@tlen.pl <<

Każdy rodzaj druku jest wyjątkowy, sprawdź na naszej stronie:

Druk okolicznościowy dużego formatu  

 

Szablony do druku kartek okolicznościowych Poligrafia 5


 

Tagi: • Szablony do druku • Szablony do druku kartek okolicznościowych • Szablony poligraficzne • Druk okolicznościowy • Jak wybrać szablon do druku
Opis artykułu:
Szablony do druku kartek okolicznościowych. Wybór darmowego szablonu graficznego do edytowania i personalizacji w aplikacji on-line, bez logowania. Jak wybrać szablon do poligrafii. Usługi poligraficzne.

 Strona kontaktowa >

Kategorie

Ostatnie publikacje

Reklama; najnowsze relacje

reklama agencji na Facebooku nowe reklamy

Reklama po ludzku – co, gdzie i jak

reklama dla reklamy na blogspot com

… sprawdź dostępność domeny

Serwery WWW  

... z nami hosting nawet 0 zł i domena Gratis !!

OFERTA DO UZGODNIENIA

Certyfikat firmy przyjaznej w sieci

AREK Agencja Reklamowa Mińsk Mazowiecki