Trwała reklama na samochodzie – oklejanie samochodu


Oklejanie samochodu - trwała reklama na auto

Trwała reklama na samochodzie firmowym – oklejanie samochodu folią samoprzylepną.

Oklejanie samochodu reklamą – zalety

 

Decyzja o oklejeniu samochodu firmowego lub taboru pojazdów jest rozsądnym posunięciem marketingowym.

Umieszczenie reklamy na samochodzie, tj. oklejenie karoserii auta reklamą jest uzasadnione ekonomicznie, w porównaniu do innych możliwości reklamowania firmy.

Możliwości promowania marki i oferty firmowej, w wielu różnych kanałach dystrybucji są ograniczone przez nad wyraz dużą ilość reklamujących się firm.
Ponadto, relatywnie wysokie są koszty za krótkookresową emisję reklamy na billboardzie, w prasie lub mediach cyfrowych.

Dużą zaletą oklejania samochodu reklamą, w porównaniu do innych form, jest duża uniwersalność – swoboda wykonania grafiki.
W przeciwieństwie do reklamy na samochodzie, częste jest ograniczenie swobody wyrazu, na takich nośnikach reklamy jak billboardy, tablice, a często też media cyfrowe.

Trwała reklama na szybę samochodu - naklejka perforowana i napisy cięte ploterem

Reklama na samochodzie – możliwości oklejania auta

 

Reklama może być naklejona niemal na całym samochodzie, bo na felgach, kołpakach, karoserii, szybach i burtach pojazdów ciężarowych.

W praktyce najczęściej oklejamy reklamą karoserie, szyby i burty samochodów ciężarowych.

Są różne możliwości oklejenia pojazdu reklamą:

 

  • Oklejenie samochodu w całości, tj. wyklejenie folii samoprzylepnej na całej powierzchni karoserii – również dachu.

  • Częściowe oklejenie karoserii samochodu, czyli wyklejenie dużych partii karoserii i niektórych szyb.

  • Wybiórcze naklejenie reklamy na karoserię lub szyby i aplikacja elementów ozdobnych jak wzory dekoracyjne, paski.

  • Punktowa aplikacja reklamy na karoserię, tj. napisy o charakterze informacyjnym, ułożone w zwartym szyku lub naklejki z nadrukiem reklamowym – informacyjnym.

Wyklejanie liter na szybie samochodu firmowego - reklama na samochód

Reklama na samochód – jakie folie stosujemy do oklejania?

 

Do wykonania reklamy na samochód stosujemy folie samoprzylepne o różnych kolorach i białe z dowolnym nadrukiem.

 

  • Jednolite, kolorowe folie samoprzylepne służą do oklejania dużych płaszczyzn karoserii, a również wycinania i naklejania pasków, znaków graficznych i napisów.

  • Jednokolorowe folie samoprzylepne służą czasem do uzyskania nietypowego efektu aplikacji, tj. wydruku i wycięcia kształtu.

  • Typowe, białe, samoprzylepne folie samochodowe służą do wykonania wielobarwnych wydruków, tj. napisów reklamowych wraz z bogatą warstwą graficzną, np. wielokolorowym tłem i zdjęciami. Tak przygotowane folie z grafiką reklamową wycinamy na wymiar i zaplanowanego kształtu.

  • Często stosujemy połączenie kolorowych folii samochodowych z folią zadrukowaną napisami i grafiką.

reklama na samochód dostawczy - naklejanie reklamy firmowej na auto

Trwała reklama na samochodzie firmowym – jaki rodzaj oklejania wybrać?

 

Trwałość samochodowej folii samoprzylepnej jest znacznie mniejsza niż fabrycznego lakieru na karoserii.

Dlatego żywotność folii samochodowej oraz wykonanych nadruków przedłużamy znacznie, zabezpieczając je maszynowo specjalnym laminatem ochronnym.

Tańszą opcją jest zastosowanie folii samochodowej oraz wydruku reklamy bez zabezpieczenia laminatem, co jest uzasadnione, gdy reklama na samochodzie ma być krótkotrwała.

Inną opcją jest łączenie reklamy na samochodzie, przy zastosowaniu dwóch odmiennych sposobów oklejania. Część aplikacji jest podłożem, a na nie naklejamy pozostałą część – napisy reklamowe, które w przyszłości można zmienić na inne.

W zasadzie każdy sposób oklejania jest trwały, pod warunkiem właściwej eksploatacji i z pewnymi wyjątkami.

Fizyczne, mechaniczne cechy folii użytej do oklejania samochodu determinują użytkowy efekt naklejonej reklamy.
Charakterystyczne dla folii samoprzylepnych jest to, że już po naklejeniu kurczą się, a to może powodować odklejanie materiału na przetłoczeniach, a w następstwie pękanie i częściowe odrywanie.

Dlatego pomimo gorszego efektu wizualnego, trwalsza jest taka aplikacja reklamy, która omija elementy wklęsłe karoserii, złączenia i zagięcia.

Trwała reklama na samochodzie – oklejanie burty samochodu


przetłoczenia karoserii - reklama na samochód dostawczy naklejanie reklamy

Jak trwała jest reklama na samochodzie?

 

Do długoterminowego, trwałego oklejenia samochodu reklamą, warto zastosować sprawdzone folie – w najlepszej jakości, choć niestety są najdroższe.

O ile to możliwe, trzeba unikać naklejania folii samoprzylepnej w miejscach narażonych na trudne warunki użytkowania, jak maska samochodu, progi, przetłoczenia, zagięcia i uskoki.
Jest to związane występowaniem ekstremalnych temperatur, jak zbyt wysoka na masce samochodu (promienie słoneczne i nagrzany silnik zbytnio rozgrzewają maskę).
Z kolei niskie temperatury powodują nadmierne kurczenie folii w zagłębieniach oraz możliwość penetracji wody, która zamarza, tworząc warstwę lodu, co powoduje pękanie materiału i dalsze odklejanie.

Zdarza się, że lakier samochodu pokryty jest warstwą niewidocznego i trudnego do usunięcia preparatu zabezpieczającego, a powoduje on efekt pogorszonej przyczepności kleju i w następstwie mniejsza trwałość reklamy.

Reklama na samochodzie zasadniczo jest trwała, choć działają na nią promienie słoneczne, mróz, środki czyszczące oraz czynniki mechaniczne, powodujące zarysowania i zadrapania.

Mało eksploatowana, dobrej jakości, laminowana reklama na samochodzie ma trwałość nawet powyżej 10 lat.

Z kolei oklejenie samochodu reklamą bez laminatu, wykonanej z folii o podrzędnej jakości sprawia, że trwałość jest mniejsza.
Dodatkowo nieuważne oraz intensywne użytkowanie mogą powodować, że już po roku taka reklama będzie wyglądała nieatrakcyjnie.

Przedłużenie trwałości reklamy na samochodzie – serwis

 

Wszystko, o co się dba, ma większą trwałość, więc dbając o reklamę wyklejoną na samochodzie, automatycznie przedłuża się jej żywotność.

Reklama naklejona na samochodzie powinna być pielęgnowana delikatnymi preparatami myjącymi.

Nie należy używać ostrej szczotki lub gąbki zanieczyszczonej mineralnymi drobinami jak piasek.

W przypadku powstania uszkodzenia folii lub oderwania jej krawędzi warto przyjechać do nas, aby naprawić drobne uszkodzenie, gdyż z biegiem czasu będzie się powiększać.

Świadczymy serwisowe usługi gwarancyjne oraz oferujemy serwis pogwarancyjny reklamy, wykonanej przez nas na Państwa samochodzie.

Podstawowa dbałość o naklejoną folię oraz nasze usługi serwisowe przedłużają trwałość reklamy na samochodzie.

 

Oferujemy nasze usługi reklamowe i zapraszamy do współpracy.

Trwała reklama na samochodzie firmowym