Oklejanie samochodów, naklejki na samochód, firmowe napisy reklamowe, oznakowanie samochodu firmowego. Oklejanie auta, przyczepy, naczepy. autobusu. 


JACKIEWICZ oklejanie

 Oklejanie pojazdów – Galeria →

Oklejanie samochodów

Moda na oklejanie samochodów ?

 

Samochody są szczególnym, bardzo istotnym elementem naszej cywilizacji. Z jednej strony nadal pozostają swego rodzaju luksusem, z drugiej zaś są niezbędnym środkiem transportu, a przez to również zarobkowania. Olbrzymi popyt na samochody doprowadził do powstania bardzo dużej konkurencji. Konkurencja istnieje wszędzie, lecz w branży motoryzacyjnej jest specyficznie trudna, gdyż zaangażowane są olbrzymie środki. Środki te muszą uwzględniać badania, projektowanie nowych modeli, testy, oraz akcje promocyjne i reklamy we wszelkich mediach.

Społeczeństwo stworzyło uniwersalne narzędzie, które jest przedmiotem specjalnej uwagi i oceny.

Rywalizacja producentów samochodów, dzięki permanentnej reklamie, skutkuje przeniesieniem mechanizmów konkurencji na użytkowników pojazdów.

W podświadomości funkcjonuje zakorzeniony przez lata wzorzec postrzegania przez wygląd zewnętrzny. Wstępna ocena osoby następuje po ubiorze.

Samochód jest częścią wizerunku zewnętrznego, więc automatycznie może być kojarzony z właścicielem.

Te warunki powodują, że samochody stają się idealnym nośnikiem informacji, bądź promocji dla osób prywatnych, lub firmy.

Oklejanie samochodów, czyli wyjątkowe zdobienia, oryginalne naklejki na samochód, lub reklama firmowa.

Czy jest to zwykła moda, alternatywa, czy konieczność ? – trudno określić.

Folia samoprzylepna do oklejania samochodów

 

 

Motoryzacja była i jest oparta o design. Jeszcze do niedawna prawie wszystkie napisy na samochodach, formy graficzne i zdobienie auta, były wykonane w sposób trwały z powłoki lakierniczej.

Rozwój technologii tworzyw sztucznych, oraz ekspansja technologii druku, umożliwiły zastosowanie tańszych metod tworzenia identyfikacji indywidualnej.

Dzisiejsza technologia oferuje umożliwia zmianę koloru auta w całości, bez konieczności lakierowania. Zmiana koloru auta wykonywana jest przez oklejanie samochodu usuwalną folią samoprzylepną o specjalnych właściwościach. Dziedzina usługi oklejania samochodów oferuje dużą różnorodność asortymentu, oraz różny zakres zastosowania.

Oklejanie samochodów

zalety i wady

 

Folia na samochód ma tę przewagę nad lakierem samochodowym, że można ją stosunkowo szybko naklejać, a w razie potrzeby wymienić na inną.

Przy tym automatycznie zabezpiecza ona oryginalną powłokę lakierniczą.

Jednak profesjonalne oklejanie samochodu wymaga demontażu wszystkich elementów karoserii, ewentualnie reperacji, wyrównania powierzchni. Takie usługi, również w zależności od rodzaju użytej folii samoprzylepnej mogą kosztować więcej niż standardowe lakierowanie samochodu.

Folia samoprzylepna do oklejania samochodów jest jednak powszechnie stosowana z pełną świadomością licznych zalet i niektórych wad.

Doceniając korzyści wynikające z oklejenia samochodu, należy zwrócić uwagę na nowy rygorystyczny standard użytkowania.

Niewątpliwie wadą powłoki z folii jest jej stosunkowo niewielką odporność, a więc też trwałość. Samochód oklejony folią powinien być specyficznie użytkowany, nie jest wskazane agresywne mycie, oraz narażenie na wysokie temperatury. Uszkodzenia mechaniczne folii, głębokie zarysowanie, czy jej przecięcie, musi skutkować koniecznością wymiany folii na całym elemencie karoserii. Często bywa tak, że identyczna folia jest już niedostępna w odpowiedniej ilości. Naturalnym procesem jest postępujące odbarwienie warstwy użytkowanej, więc naprawa tym samym rodzajem folii nie daje gwarancji uzyskania jednolitej barwy całej karoserii samochodu.

Oklejanie samochodów jest jednak sprawdzonym rozwiązaniem, które przynosi wiele korzyści.

 

Naklejki samoprzylepne – reklama do naklejenia na samochód

Obejrzyj produkt w sklepie.

 

Naklejki na samochód najczęściej wykonane są z opisanych wyżej folii samochodowych.

Naklejka na samochód może stanowić element zmiany koloru pojazdu. Może to być wyklejenie części pojazdu litą kolorową folią o specjalnych właściwościach, polimeryczną, wylewaną, do głębokich przetłoczeń, lub również specjalistyczną folią z nadrukiem. Nadruk zazwyczaj jest zabezpieczony bardzo cienkim laminatem 3D.

Specjalnie, indywidualnie zaprojektowane naklejki nawiązując do oryginalnego wyglądu samochodu, zmieniają go, jednocześnie tworząc nową spójną jakość.

Naklejki są stosowane również do naklejania na samochód w miejscach nieprzewidzianych przez producenta. Częstą usługą jest przyciemnienie szyby, lub naklejenie folii dziurkowanej, tj. naklejenie na szybę samochodu perforowanej folii OWV ( one way vision ) z indywidualnym nadrukiem. Oryginalnie wyprodukowana folia jest biała od frontu, a czarna od strony kleju. Takie rozwiązanie zapewnia możliwość swobodnego patrzenia na zewnątrz, przy jednoczesnym maskowaniu wnętrza.

Folia dziurkowana z nadrukiem może być naklejana na szyby samochodowe jako samodzielny użytek, który jest ograniczony kształtem okna. Może też stanowić część zaprojektowanego zdobienia, brandingu, bądź reklamy na samochodzie. W takim przypadku, usuwa się naklejony na samochód element folii litej, a w to miejsce na szybę naklejana jest folia dziurkowana z takim samym wzorem graficznym.

Oklejanie samochodów naklejkami z grafiką identyfikacyjną

 

Innym rodzajem naklejki na samochód jest naklejka magnetyczna. Jest to folia z warstwą magnesu, który umożliwia łatwe i wielokrotne eksponowanie jej na samochodzie. Na takiej naklejce najczęściej umieszczane są informacje o firmie, treści reklamowe, lub ostrzegawcze. Popularność takiej naklejki magnetycznej spowodowana jest możliwością rozszerzenia funkcji użytkowej samochodu. Dzięki zastosowaniu łatwej w montażu i demontażu naklejki można użytkować samochód jako prywatny, a w razie potrzeby eksponować informacje o firmie, lub reklamy firmy.

Naklejką na samochód nazywane są też litery i napisy z folii samoprzylepnej przyklejane na wybrane elementy karoserii, lub szyby.

Regularne prostokątne naklejki z nadrukiem, oraz inne kształty graficzne wycięte z folii samoprzylepnej są również elementem reklamowym, bądź informacyjnym stosowanym do naklejania na pojazdy.

Uzupełnieniem możliwości ekspozycji reklamowej na samochodzie, a również elementem ozdobnym są epoksydowe naklejki wypukłe 3D. Naklejki te mogą być wykonane w nieregularnych kształtach, a więc również mogą tworzyć pojedyncze litery przestrzenne i znaki.

Inną formą takich naklejek jest wykonanie na podłożu z folii dowolnego nadruku, a następnie wylanie na nią żywicy, co tworzy bardzo trwałą i estetyczną naklejkę informacyjno – reklamową. Naklejki z żywicy epoksydowej są ograniczone dość niewielkimi rozmiarami. Stosuje się wykonanie w wielkości od około 1 cm kw., maksymalnie do rozmiaru A4.

Oklejanie samochodów firmowych i dla biznesu

 

 

Oklejanie samochodów w barwach firmy, nawiązujące do reprezentowanego publicznie wizerunku, oraz zamieszczenie choćby podstawowych informacji o firmie jest naturalnym, logicznym działaniem biznesowym.

W dobie permanentnej konkurencji, oraz ograniczonej możliwości dystrybucji treści informacyjnych, bądź reklamowych, to oklejanie samochodów wspomaga widoczność w przestrzeni publicznej.

To właśnie reklama na pojazdach, napisy, oznakowania powodują, że łatwiej jest nawiązać kontakt, o który się zabiega.

Każdy z użytkowników, który decyduje się na informacyjne, bądź reklamowe oklejanie pojazdów, ma inne priorytety, inny gust, oraz odmienny budżet.

Zanim nastąpi realizacja oczekiwanej usługi należy zebrać obserwacje w otaczającej przestrzeni, ocenić już obrandowane pojazdy. Pomocna jest obserwacja konkurencji, zrozumienie zasad graficznych, logiki reklamowej, oraz penetrowanie zasobów internetowych. Nasza agencja reklamowa korzysta z wyszukiwania Google, ale również z inspiracji umieszczonych w Pinterest.

Oklejanie samochodów jest związane również z przewidywaniem intensywności użytkowania, sposobu konserwacji, renowacji, lub wymiany elementów.

Wszystkie te czynniki mają wpływ na dobór odpowiedniej technologii – wykonania usługi oklejania samochodów, lub innych pojazdów transportu drogowego.

Ustalona wstępnie technologia pozwala na określenie ceny oklejania samochodów, lub ceny oklejania innego pojazdu.

Cena oklejania samochodu powinna zawierać w sobie koszty projektowania, wizualizacji, wykonania próbek, lub wykonania elementów zapasowych.

Jednak możliwe jest również wykonanie usługi naklejenia napisów, naklejek z folii samoprzylepnej, czy zmiana koloru auta, bez fazy projektowej i kalkulacji wstępnej. W takim przypadku cały ciężar organizacyjny jest złożony na barki zleceniodawcy.

Nasza agencja reklamowa wykonuje projekt graficzny, wizualizacje oklejania samochodu, doradza w oparciu o wstępnie sprecyzowane potrzeby.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego projektowania, oraz kontaktu z nami – możemy się przydać.


Reklamowe oklejanie samochodów 

 Oklejanie pojazdów – Galeria  →

 

oklejanie samochodów reklama na pojazdach galerie

 


Oklejanie samochodów to mobilna reklama, którą trudno przeoczyć 

Zapytaj, napisz, zamów >>  a_rek@tlen.pl <<

 


Zobacz reklamy na pojazdach, oklejanie samochodów z projektem, inne reklamy zewnętrzne na kolejnych stronach naszej witryny internetowej.