Przyciemnianie szyby w lokalu użyteczności publicznej i dekoracja lokalu – przesłonięcie wykonane folią mrożoną.


Przyciemnianie szyby folią dekoracja w lokalu oklejanie szyb

Więcej zdjęć z tych realizacji umieściliśmy w publikacji Portfolio – Oklejnie szyb w miejscach publicznych 


Przyciemnienie szyby folią dekoracja okna oklejanie szybPrzyciemnianie szyby folią – dekoracja lokalu.

Przykładowe fotografie ilustrują, jak wyglądają oklejone przez nas dekoracyjnie przyciemniane szyby. Specjalnie dla osób zainteresowanych opisujemy temat i wspominamy też, jaka jest cena przyciemniania – przesłonięcia szyb.

Galerie fotografii i więcej zdjęć odnoszących się tematycznie do przyciemniania, oklejania szyb i reklamy na szybach, możecie Państwo znaleźć używając odnośników, czyli podświetlanych linków tekstowych w treści tej publikacji. Zapraszamy


 

Przyciemnianie szyby folią – dekoracja lokalu

Dekoracyjne przesłonięcie szyb w lokalu użytkowym, wykonane celem zamierzonego ograniczenia widoczności.

 

Okna w budynkach, zabudowy szklane, ścianki działowe ze szkła i inne przeszklenia mają najczęściej przezroczyste szyby.

Z reguły nie stosuje się pierwotnego, celowego wyposażenia okna w szyby przyciemnione, barwione lub zdobione.

Przyczyną jest to, że jakiekolwiek zdobienie lub przyciemnienie szyb mogłoby okazać się niepotrzebne lub niechciane.

Taką zasadę stosują architekci i deweloperzy, a wiedzą o tym, że w razie konieczności można użyć alternatywnej technologii, w celu przyciemnienia lub ozdobienia szyb.

Alternatywną technologią jest przyciemnianie szyby folią usuwalną i oklejanie szyb do celów dekoracyjnych lokalu.


Przyciemnianie szyby folią mrożoną

 

Przyciemnienie szyb może być rozumiane dwojako, a zastosowanie służyć wielu odmiennym celom.

Przyciemnienie szyby okna zewnętrznego w celu ograniczenia promieniowania słonecznego, jest czym innym, niż przesłonięcie szyby w celu ograniczenia widoczności.

Ograniczenie widoczności, tj. przesłonięcie widoku, lub całkowite zasłonięcie można zastosować na szybach zewnętrznych, jak również wewnątrz lokalu użytkowego.

W tej publikacji odnosimy się do przyciemniania szyb folią mrożoną, a celowo pomijamy temat oklejania okien typową folią przeciwsłoneczną – np. dymioną lub lustrzaną.

Przyciemnienie szyby folią mrożoną jest popularne i często stosowane w lokalach użyteczności publicznej.


Przesłonięcie widoku i dekoracja folią mrożoną

Częściowa redukcja widoczności przez oklejoną szybę.

 

Całkowite przyciemnienie i kompletne zasłonięcie widoku jest rzadko stosowane, ponieważ szyba lub okno traci swoją główną funkcję użytkową.

Zazwyczaj użytkownikom chodzi o zasłonięcie widoku w ten sposób, aby nie tracić zbyt wielu walorów naturalnej szyby.

Z naszego doświadczenia wynika, że większość zainteresowanych przyciemnieniem – redukcją widoczności, chciałaby korzystać z szyby bez przeszkód i w taki sposób, że osoby po przeciwnej stronie będą miały ograniczoną widoczność.

Uzyskanie takiej funkcjonalności szyby jest możliwe, ale wymaga wielu warunków do spełnienia. (Folia lustrzana i tzw. lustro weneckie mogą Państwa zainteresować.)

Najłatwiejsze i często stosowane jest przyciemnianie szyby folią mrożoną, a zarazem jest dekoracja wnętrza lokalu ozdobienie okna zewnętrznego.


Oklejanie szyby folią mrożoną

 

Do przyciemniania i zdobienia szyby używamy folii samoprzylepnych, wyprodukowanych specjalnie do tego celu.

Wśród szerokiej gamy specjalnych, okiennych folii bardzo popularna jest folia mrożona w wielu jej odmianach.

Wybór różnych folii mrożonych do naklejania na szyby jest zbyt duży, aby go opisać.

Oferowane nam pośrednio przez producentów folie mrożone są świetnej jakości i mają różne odmiany.

Każda odmiana folii okiennej charakteryzuje się odrębnymi parametrami – w ramach podobnej charakterystyki produktu.

Główne rozróżnienie dla zainteresowanych naklejaniem mrożonej folii na szybie, ma na celu określenie sposobu aplikacji, tj. metodą na sucho, albo „na wodę”.


Dekoracja lokalu – folia mrożona na szybie

 

Mrożona folia do przyciemnienia szyby i zarazem częściowego ograniczenia widoku, jest różnie nazywana, choć chodzi o zupełnie taki sam materiał.

Folia mrożona do szyby nazywania określana jest słowami: szroniona, oszroniona, mleczna, piaskowana i opisowo: z efektem piaskowanego szkła.

Oferowana przez nas do aplikacji na szybach folia mrożona / szroniona / piaskowana, może mieć różne odcienie barwne, np. złote, srebrne i kolorowe pastelowe odcienie.

Różne rodzaje folii mrożonej okiennej powodują odmienne efekty wizualne, co zależy często od oświetlenia szyby z zewnątrz lub oświetlenia we wnętrzu.

Wiele zewnętrznych szyb okiennych można umiejętnie przesłonić folią mrożoną naklejoną na szyby.

Wszelkie lokale użyteczności publicznej, sale, biura, sklepy, pokoje i aneksy są najczęściej przeszklone, więc tam również swoje zastosowanie znajdzie odpowiednio dobrana folia mrożona.

Ścianki działowe ze szkła, zabudowy i ściany szklane wewnątrz budynku – naklejona na nich folia mrożona, to oryginalna dekoracja lokalu.


Jakie folie oferujemy oklejania szyby w lokalu?

 

W przeciwieństwie do przyciemniania folią dymioną lub lustrzaną. przyciemnienie szyby folią mrożoną jest raczej dekoracyjne, a nie typowo funkcyjne.

Najchętniej zamawiane przez naszych Klientów są jednolite folie samoprzylepne, które następnie poddajemy obróbce, ale również sprowadzamy folie już ozdobione wzorem (fabrycznie).

Na zamówienie wykonujemy barwny nadruk na folii szronionej /mrożonej lub wycinamy wzory geometryczne, napisy, znaki logo i wielokolorowe wzory cięte.

Istotne jest to, że aplikację takiej folii można zaplanować przed wykonaniem, wykonać wizualizację i dopiero zamówić.

Warto wiedzieć, że folię mrożoną można bez większych problemów wyklejać na szybie siłami własnymi.

Niektóre mrożone folie samoprzylepne mają specjalny klej punktowy, który ułatwia naklejanie i repozycjonowanie.

Jednak może być trudne oklejanie szyby produktem znacznie przetworzonym, tj. skomplikowaną ozdobną grafiką z wyciętymi wzorami, napisami, ornamentem, znakiem logo itd.

Do takich aplikacji używamy dodatkowych folii technicznych, ułatwiających prawidłowe naklejanie na szybie. Do aplikacji służą nam montażowe papiery i folie transferowe /transportowe.


Przyciemnianie szyby – cena oklejania szyb

Cena oklejania szyb i koszt folii do naklejania na szyby.

 

Z doświadczenia wiemy, że zainteresowani przyciemnianiem szyb i dekoracją lokalu, troszczą się o cenę nie mniej, niż o samą realizację.

Najniższa cena za przyciemniającą okleinę samoprzylepną,  jaką znamy, wynosi około 15 zł netto za 1 mkw. i można ją kupić w marketach budowlanych.

Folie do przyciemniania szyb, w tym folie mrożone w naszej ofercie kosztują od 30 zł netto za 1 mkw., a cena bywa wyższa nawet dwu, trzykrotnie.

Cena specjalnej folii samoprzylepnej do przyciemniania / zdobienia szyb, którą oferujemy jest uzasadniona właściwą jakością i parametrami mechanicznymi oraz estetyką wizualną.

Realizację zamówienia uzgadniamy indywidualnie, opierając się na wielu przesłankach dotyczących aplikacji oraz możliwości i specjalnych potrzeb.

Typowa  cena obowiązująca wśród polskich firm reklamowych, za wyklejanie grafiki reklamowej w terenie, wynosi 40 zł netto za 1 mkw. i zależy od wielu czynników.

Jaka jest łączna cena za przyciemnianie szyb?

Czynniki wpływające na podwyższenie ceny za wykonanie usługi to np. odczyszczanie i przygotowanie podłoża, trudne warunki aplikacji, stopień skomplikowania aplikowanej grafiki itd.

Czasami konieczne jest wielogodzinne projektowanie graficzne i wykonanie absorbującej czas grafiki reklamowej na szybie.

Często określana jest też kwota minimalna za wykonanie usługi – nawet drobnej, ponieważ taka też absorbuje czas, zatem generuje koszty wykonawcy.

Kolejnym zagadnieniem i problemem może być dojazd ekipy na miejsce aplikacji, bo koszty darmowego dojazdu, mogą czasami zniwelować całkowity zysk.

Dlatego łączna cena za przyciemnianie szyb – oklejania szyby folią, jest szacowana i podana w formie zryczałtowanej, bądź przedstawionej dopiero po wykonaniu usługi – z dołu.


Przyciemnianie szyby – wykonanie dekoracji lokalu

 

Szeroko rozpowszechnione jest przyciemnianie szyb folią barwioną, dymioną i lustrzaną wyłącznie w celu zredukowania wpływu promieni słonecznych.

Takie oklejenie zewnętrznych szyb okiennych ma tez pewne dodatkowe walory estetyczne.

Takich folii przyciemniających używamy również podczas realizacji kompleksowych, a dotyczy to również aplikacji folii lustrzanej wewnątrz budynku, na szybach ścianek działowych.

Okna wychodzące na zewnątrz dekorujemy także folią mrożoną jednolitą, z wyciętymi wzorami, znakiem logo lub nadrukiem ozdobnego motywu, bądź reklamy.

Jednak do typowej reklamy na szybach okna – witryny lokalu usługowego stosuje się raczej zdecydowane wizualne formy, jak wyklejenie folii perforowanej z nadrukiem reklamowym.

Wewnątrz budynku, na korytarzach i w pomieszczeniach przyciemnianie szyb stosujemy na ściankach szklanych, ścianach działowych i różnych przeszkleniach pomieszczeń użytkowych.

Przyciemnianie szyb w lokalu użytkowym zapewnia swoistą intymność, miły klimat, komfort pobytu, a my traktujemy taką usługę, jak wykonanie dekoracji lokalu Klienta.

Zaprojektowana według indywidualnych potrzeb dekoracja lokalu – wewnętrzne szyby oklejone folią oraz osłonięte okna, są być może tym, czego Państwo oczekujecie we własnym obiekcie.

 

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszych usług i służymy wszechstronną pomocą.

Przyciemnianie szyby folią – dekoracja lokalu