Wykonaliśmy przyciemnienie szyb ozdobną folią mrożoną w obiektach użytku publicznego. Okleiliśmy szyby dekoracyjną folią redukującą widoczność.

 

Zasłonięcie widoku przez szyby i redukcja światła słonecznego.

Przyciemnienie szyb – oklejanie ozdobną folią mrożoną.


Przyciemnienie szyby ozdobną folią mrożoną

 

Polepszenie funkcjonalności i dekoracja pomieszczenia – oklejenie szyby.

Przestrzeń publiczna, obiekty użyteczności publicznej i miejsca, w których przebywamy czasami lub stale.

Właśnie tam każdy z nas oczekuje właściwego klimatu, wygody i ogólnej estetyki.

Tego oczekują pracownicy przebywający w pomieszczeniach i obiektach, a także odwiedzający goście, interesanci.

Mówiąc zwięźle, każdy oczekuje, aby przestrzeń dookoła niego była właściwie urządzona.

Tak właśnie się dzieje, gdyż obecnie administratorzy różnych obiektów użyteczności publicznej dbają o nie, stosując wiele rozmaitych środków.

Jednym z głównych atrybutów właściwego urządzenia przestrzeni wspólnej, w obiektach użytkowanych publicznie jest dekoracja wnętrza.

W tym wypadku pomijamy typowe ozdoby i sprzęty, a odnosimy się do polepszenia funkcjonalności pomieszczeń w sposób estetyczny i dekoracyjny.

Bez wątpienia można stwierdzić, że przyciemnienie szyb ozdobną folią, jest polepszeniem funkcjonalności pomieszczenia i ma cechy dekoracyjne.


Funkcjonalność przyciemnienia szyb folią

 

Potrzeba ograniczenia zbytniego natężenia światła w pomieszczeniu oraz chęć ograniczenia widoczności są głównymi powodami, dla których stosowane jest przyciemnianie szyb.

Pierwotny stan pomieszczeń w wielu obiektach użytkowanych publicznie, najczęściej jest korygowany poprzez indywidualne dodanie oczekiwanej funkcjonalności.

Oświetlenie i widoczność są funkcjami, które w obiektach użyteczności publicznej mają specjalne i ważne znaczenie.

Tak jest, ponieważ od nich zależny jest komfort pracy, właściwa atmosfera kontaktu z odwiedzającymi i efekty, które są następstwem wynikającym z urządzenia przestrzeni.

Zatem przyciemnienie szyb jest funkcjonalne i praktyczne, a warto sprawić, aby było również estetyczne i dekoracyjne.

Nie do podważenia są zalety przyciemnienia szyb folią, ale jest też alternatywa.

Przykładową alternatywą są zasłony w oknach i rolety na szybach, tylko każdy musi sam ocenić, co jest bardziej praktyczne i odpowiednie do konkretnego obiektu.


Oklejenie szyb ozdobną folią mrożoną

 

Do ograniczenia blasku światła słonecznego wpadającego przez szyby okienne do pomieszczenia, używana jest najczęściej folia przeciwsłoneczna – przyciemniająca, jak tzw. dymiona.

Do przyciemniania i zdobienia szyby służy także folia mrożona.

Oklejenie szyby w całości jednolitą folią mrożoną powoduje zgoła inny efekt niż użycie folii dymionej.

Choć są różne stopnie prześwitywania folii mrożonej, to zasadniczo działa tak, że rozmywa widok przez szybę i znacznie ogranicza widoczność.

Zaletą folii mrożonej jest dodatkowa możliwość użycia jej, w formie dekoracyjnej, co w zasadzie niemożliwe jest w przypadku folii przyciemniającej dymionej.

Przyciemnienie szyb ozdobną folią mrożoną może być zastosowane na oknach pomieszczenia, ale także wewnątrz – na szklanych ściankach działowych, drzwiach i różnego rodzaju przeszkleniach w obiekcie.

Oczywiście możliwe jest częściowe oklejenie szyby folią mrożoną i dopiero wtedy takie oklejenie nabiera charakteru dekoracyjnego.

Jednakże przy takim sposobie wykonania i w takim charakterze, wcale nie musi utracić swojej podstawowej funkcjonalności.


Realizacja – przyciemnienie szyb folią dekoracyjną

 

Na dołączonych do publikacji zdjęciach przedstawiamy przykłady naszych realizacji, tj. przyciemnienia szyb folią dekoracyjną w obiektach użytkowanych publicznie.

Fotografie przedstawiają szyby oklejone przez nas w pomieszczeniach Banku Spółdzielczego w Mrozach oraz Zakładu Energetycznego w Mińsku Mazowieckim.

W obydwu przypadkach zastosowaliśmy usuwalną folię dekoracyjną mrożoną do oklejania szyb.

Zdobienie, a więc dekoracyjny efekt uzyskaliśmy nacinając ploterem bryty folii mrożonej, które transferowaliśmy na szyby po niezbędnej obróbce.

Wspólnym założeniem odnośnie efektu, tj. zamiarem naszym i inwestorów, było oryginalne i estetyczne ulepszenie funkcjonalności pomieszczeń.

Wykonane aplikacje mają charakter ozdobny – dekoracyjny i dzięki temu widać, że administrator przestrzeni wspólnej zadbał o otoczenie i wygodę osób tam przebywających.

Można przyjąć, że taki sposób urządzenia wnętrza i dekoracji pomieszczeń użyteczności publicznej, podnosi rangę właściciela.

Dodatkowo, a raczej przede wszystkim – to rozwiązanie spełnia swoje praktyczne funkcje, które jawiły się koniecznością u naszych Klientów.

Przeczytaj i dowiedz się więcej o przyciemnianiu szyby folią dekoracyjną.

 

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszych usług.

Zawsze służymy pomocą i doświadczeniem branżowym.

Przyciemnienie szyb ozdobną folią mrożoną.