Realizacje banery reklamowe, siatki reklamowe, banery perforowane. Portfolio, zdjęcia banerów reklamowych.

banery reklamowe siatka reklamowa reklama

 

Baner reklamowy w dużym formacie-obejrzyj w mapach Google: Stojadła k.Mińsk Mazowiecki  →


Banery reklamowe jednolite i perforowane /siatki

Produkcja banerów reklamowych 

Banery reklamowe dopiero w ciągu ostatnich kilkunastu lat wypełniły lukę w możliwościach zastosowania reklamy zewnętrznej.

Jeszcze niedawno nie było dobrej alternatywy, którą można było swobodnie zastosować w przestrzeni wielkoformatowej. Koszt produkcji wielkogabarytowej, a zarazem trwałej grafiki reklamowej był na tyle duży, że w zasadzie jedynie papier, lub tekstylia spełniały warunki ekonomiczne.

Obecnie produkcja banerów reklamowych jest coraz większa.

Rewolucyjne zmiany nastąpiły gdy wprowadzono na rynek wielkoformatowe drukujące plotery pigmentowe i solwentowe.

Cyfrowy druk bezpośrednio z pliku pozwolił na przekroczenie bariery, tj. konieczności wykonywania dużych nakładów, która to była związana z sitodrukiem.

Dziś angażując niewielkie nakłady finansowe, można zamówić pojedyncze sztuki grafiki reklamowej, wydrukowanej cyfrowo na powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych.

Ponadto może to być wydruk na podłożu bez łączenia z wielu pasów surowca.

Niektóre plotery drukujące są w stanie drukować na rolce surowca o szerokości 500 cm. czyli przykładowo możemy uzyskać baner 20 mb. , o szerokości 5 mb.

Efektem jest wyprodukowanie jednorazowo 100 metrów kwadratowych. Jednak nadal standardem jest tzw. panelowanie, czyli łączenie – zgrzewanie wydrukowanych brytów.

Technologia jest coraz bardziej powszechna, więc ceny banerów zmniejszyły się ponad dwudziestokrotnie, w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

Masowa produkcja banerów reklamowych które są naprawdę tanie, w dużym stopniu ograniczyła stosowanie innych form reklamy zewnętrznej.


Tanie banery mają liczne zalety, ale też naturalne wady.

Niska cena banera reklamowego, ale stosunkowo mała trwałość i estetyka.

Nie tylko cena powoduje popularność banerów reklamowych, oraz  siatek reklamowych – banerów dziurkowanych (perforowanych).

Banery reklamowe są lekkie, dają się składać, lub rolować, a więc są łatwe w transporcie, spedycji.

Banery reklamowe, oraz siatki mesh są bardzo poręczne w montażu – nawet duży baner może być szybko i łatwo zamontowany przez jedną osobę. Sposób i miejsce montażu jest znacznie mniej ograniczony niż reklamy innego typu. Przykładem może być zamontowanie banera pomiędzy budynkami na linkach, na wzór transparentu tekstylnego.

Perforowane siatki reklamowe mesh świetnie sprawdzają się na tymczasowych rusztowaniach, gdyż zasłaniają widoczność z zewnętrznej strony, jednocześnie nie zabierają całkowicie widoczności i nie absorbują dużej ilości światła. Dodatkowo również zabezpieczają przestrzeń.

Surowcem do produkcji banerów reklamowych i siatek perforowanych jest tkanina laminowana, lub powlekana winylem PVC.

Najlepszym rodzajem surowca są frontlity powlekane, z podwójnym przeplotem, o dużej gramaturze np. powyżej 550 g/mkw.Banery reklamowe na zamówienie

Producenci azjatyccy, szczególnie koreańscy posiadają znakomite technologie, jednak na rynek polski trafiają surowce najtańsze, więc dobry baner powinien być wykonany raczej z surowca produkcji europejskiej. Baner o niskiej jakości bardzo źle reaguje na skrajne temperatury, pęka i kruszy się na mrozie, a w lato nadmiernie rozciąga.

Cyfrowa grafika reklamowa na banerze wykonywana jest w technologii twardego solwentu, mild solvent, ekosolwentu, druku lateksowego, bądź druku UV.

Każdy z tych rodzajów druku może być wykonany w różnej rozdzielczości, a również w różnym trybie zużycia atramentu.

Dzięki omawianym powyżej możliwościom i różnicom, cena jednego metra kwadratowego banera reklamowego może być skrajnie różna, w zależności od wybranej opcji.

Na cenę baneru reklamowego wpływa również ilość sztuk zamawianych jednorazowo, ponieważ przy większej ilości łatwiej uzyskać rabat.

Samodzielne przygotowanie grafiki reklamowej lub jej wstępnego zarysu, jest również dobrym sposobem na tańszą realizację swoich banerów z reklamą.

Na stronie o darmowych narzędziach graficznych możesz znaleźć odpowiednią dla Ciebie aplikację.

 

Banery reklamowe, siatki banerowe

Przykładowe realizacjeBanery reklamowe mają zastosowanie jako łatwe do zamontowania lico billboardu. Mają one zastosowanie w różnej konfiguracji reklamy zewnętrznej. Przykładem może być tablica reklamowa, na której tymczasowo umieszcza się banery reklamowe, np. z okazji otwarcia, promocji itp. Banery reklamowe są wygodną, lecz mniej trwałą alternatywą dla szyldu, bądź tablicy reklamowej.


 

Banery reklamowe, czy inny rodzaj reklamy ?  – sprawdź na kolejnych stronach:

Banery reklamowe są tanią, wygodną formą reklamy

Zapytaj, napisz, zamów >>  a_rek@tlen.pl <<

 Strona kontaktowa >