Realizacje szyldy reklamowe, tablice reklamowe, firmowe. Portfolio, zdjęcia szyldów i tablic reklamowych.

realizacje szyldy reklamowe tablice reklamowe z dibondu Minsk

 

Szyldy reklamowe, tablice reklamowe

czyli reklama zewnętrzna arkuszowa

Jak rozróżnić szyldy reklamowe, bądź tablice reklamowe ? czy są jakieś istotne różnice ?

 

Praktycznie, te dwa określenia odnoszą się do niemal takich samych produktów reklamy zewnętrznej.

Określenie ” tablice reklamowe ” stosowane jest zazwyczaj do powierzchni reklamowej, która zachęca odbiorcę do zapoznania się z produktem, akcją, bądź firmą. Tablice reklamowe w odróżnieniu od billboardów mają trochę inne cechy, tj. bardziej trwały charakter przekazu treści, nie systematyzowane rozmiary, oraz specyficzną, jednostkową formę własności nośnika.

Natomiast określenie ” szyldy reklamowe ” jest bardziej właściwe dla personalizowanych treści, które bardziej informują niż reklamują firmę i jej działalność. Nie zmienia to faktu, że szyldy reklamowe mogą stanowić również funkcje dekoracyjne, lub promocyjne. Szyldy reklamowe od stuleci były eksponowane w strategicznym miejscu, właściwym dla działania firmy. Kamienne szyldy posiadali egipscy pisarze, drewniane szyldy wieszały gospody, kute metalowe szyldy reprezentowały rzemieślników w średniowieczu. Obecnie, sporą trudnością może być umieszczenie swojego szyldu, tak aby był wystarczająco widoczny. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest próba wykonania szyldu z banera, czyli wiotkiej tkaniny powlekanej tworzywem, a następnie umieszczenie go na ogrodzeniu, lub ścianie. Jednak nie jest to szyld firmowy, bądź szyld reklamowy, tylko zwykłe nietrwałe ogłoszenie, o niskiej wartości estetycznej.

Wykonanie szyldu, tablicy reklamowej


 

Zarówno tablice reklamowe, jak szyldy reklamowe wykonane są zazwyczaj z arkusza odpowiedniego surowca jak np.:

  • blacha ocynkowana, lub blacha alucynkowa
  • blacha aluminiowa
  • blacha kwasoodporna, ze stali nierdzewnej
  • blacha czarna, emaliowana piecowo
  • płyta warstwowa, kompozyt Dibond
  • PCV spienione, lub utwardzane
  • szkło akrylowe, pleksi, Plexiglas ™
  • poliwęglan komorowy, lub lity
  • polipropylen komorowy
  • półfabrykaty drewniane

Arkusz bazowy jest formatyzowany i obrabiany w wielu odmiennych technologiach, tak aby spełnił warunki techniczne i graficzne.

Może być on zakrawędziowany, zginany, docinany do kształtów nieregularnych, łączony, oraz skompilowany z innymi tworzywami.

Rodzaj surowca, oraz wykonanie zależy często od możliwości ekspozycji. W pierwszej kolejności, to właśnie miejsce ma wpływ na dalsze decyzje związane z wykonaniem reklamy.

Tablice reklamowe przeważnie montowane są na ramach stalowych, lub aluminiowych, tak by mogły być łatwo zespolone ze słupami, czyli tzw. nogami. Tworzą one w ten sposób konstrukcję nośną tablicy reklamowej, lub szyldu reklamowego. Szyld reklamowy często bywa mniejszy niż tablica reklamowa i jest mocowany do ramy zespolonej ze słupem, który wkopuje się w grunt.

Konstrukcje nośne stalowe, lub aluminiowe stosowane są również gdy tablica ma być umieszczona na dachu, lub podwieszona we wnęce. Profesjonalnie wykonana tablica reklamowa zawsze posiada elementy nośne, jak ramki, dystanse itp.

Wyłącznie ze względów ekonomicznych szyldy i tablice reklamowe montowane są bezpośrednio na fasadę budynku. Skutkiem tego często powstają zacieki, reklama nie jest wystarczająco poręczna w użytkowaniu, montażu, demontażu. Także przy większych płaszczyznach trudno jest uzyskać prawidłowo zamontowane, równe lico takiej reklamy.


Realizacje, szyldy reklamowe, tablice reklamowe – zdjęcia z realizacji

Realizacje – szyldy reklamowe

Przykładowe realizacje


Realizacje – tablice reklamowe

Przykładowe realizacjeSzyldy reklamowe informują o firmie • Tablice reklamowe zachęcają do kontaktu

Zapytaj, napisz, zamów >>  a_rek@tlen.pl <<

Reklama lokalu – oklejanie szyb, okna i witryny  

Obejrzyj inne reklamy lokalu firmowego. Zobacz jak oklejamy szyby, okna, i witryny, oraz przeszklenia biurowe. 

Witryna społecznościowa Centrum Terapii Dzieci i Młodzieży na portalu Facebook  →


 

Szyldy reklamowe, czy inna forma reklamy ?  – sprawdź na kolejnych stronach:

 


 Strona kontaktowa >