Jak wygląda tradycyjny neon z rurki szklanej, wypełnionej świecącym gazem?


świecący napis dekoracyjny neon ze szkła

Nie każdy wie jak z bliska wygląda tradycyjny neon – świecąca rurka szklana, służąca do dekoracji i reklamy wizualnej.


Neon – świecąca dekoracja i reklama

O neonach do reklamy i dekoracji.

  1. Jak wygląda świecąca reklama – tradycyjny neon z rurki szklanej.
  2. Szklany neon dekoracyjny – świecące, wizualne motto firmowe, do instalacji na ścianie.
  3. Tradycyjny neon reklamowy to intensywnie świecąca rurka szklana – kilka praktycznych informacji o neonach.
  4. Neon reklamowy – inspirujące fotografie z neonami.
  5. Tradycyjny neon w serwisie Unsplash – darmowe fotografie inspirowane kolorowymi neonami.
  6. Tradycyjny neon reklamowy dla firmy – jaką reklamę oferujemy.

Tradycyjna świecąca reklama z rurki szklanej. Neony Las Vegas.


Jak wygląda świecąca reklama – tradycyjny neon z rurki szklanej.

Dlaczego jesteśmy przekonani, że tradycyjny neon szklany to atrakcyjna reklama i jak wygląda.  

Typowy tradycyjny neon jest wykonany z cienkiej rurki szklanej, która jest wyginana do kształtu w wysokiej temperaturze. Odpowiedni rodzaj rurki szklanej można kształtować dzięki użyciu palników gazowych.

Technika wytwarzania neonów jest znana od ponad stu lat, a polega na napełnieniu specjalnym gazem rurki szklanej i wyposażeniu jej w elektrody.

Energia elektryczna o napięciu kilku tysięcy Volt, doprowadzona do katody i anody powoduje, że zjonizowany gaz w rurce zaczyna intensywnie świecić.

Gazy stosowane do produkcji neonów to: krypton, ksenon, hel, neon, argon, azot i dwutlenek węgla. Gazy szlachetne podczas wyładowania elektrycznego świecą w różnych kolorach, a ich mieszanka pozwala na uzyskanie oczekiwanej barwy.

W celu wzbogacenia barw świecącego neonu stosuje się specjalnie preparowane szkło, tj. rurki szklane pokryte od wewnętrznej strony kolorowym luminoforem. Innym współistniejącym sposobem jest zastosowanie szkła barwionego w masie, tj. produkowanego z barwionej surówki szklanej.

Praktyczna możliwość uzyskania wielobarwnych akcentów świetlnych i kolorowego oświetlenia przestrzeni sprawiła, że neony są stosowane w reklamie wizualnej oraz do dekoracji wewnętrznych i zewnętrznych.

Z doniesień historycznych wynika, że pierwszy neon reklamowy powstał we Francji w 1912 roku. Pierwszy neon reklamowy w Ameryce zaświecił w 1923 roku. To właśnie amerykańskie neony z Las Vegas są najbardziej rozpoznawalne i uważane za tradycyjną i atrakcyjną formę reklamy wizualnej.

Neony reklamowe znamy również z czasów bardziej współczesnych i naszych krajowych instalacji. Kolorowe neony reklamowe i dekoracyjne często były stosowane w czasach PRL-u, dla podniesienia rangi państwowych sklepów i budynków. Choć reklama wizualna w Polsce za czasów PRL-u w zasadzie nie była potrzebna, to specyficzny, atrakcyjny klimat tworzony przez neony poprawiał ogólny nastrój.


Szklany neon dekoracyjny

Atrakcyjne, świecące motto firmowe, do umocowania na ścianie w celu dekoracji pomieszczenia.

Fotografie szklanego neonu dekoracyjnego, projektu realizowanego na indywidualne zlecenie. Ten neon nie jest wzorem na sprzedaż, lecz posłużył tutaj dla zobrazowania tego, jakie usługi świadczymy.

 

 

 

Wykonujemy reklamy świetlne i wytwarzamy produkty do dekoracji pomieszczeń biurowych oraz przestrzeni w budynkach użyteczności publicznej.

Zapraszamy do wspólnego projektowania. Oferujemy wizualizacje reklamy z neonu, kalkulacje ofertowe i wykonanie atrakcyjnego neonu reklamowego.


Tradycyjny neon reklamowy

Kilka praktycznych informacji o neonach.

Tradycyjny neon reklamowy to intensywnie świecąca rurka szklana, zamocowana bezpośrednio na ścianie, pośrednio na dedykowanej konstrukcji lub specjalnie wykonanym podłożu.

Rurka szklana stosowana do produkcji neonów najczęściej ma średnicę od 6 do 22 mm oraz ograniczoną długość. Dlatego też wytwarzanie samego neonu podlega wielu ograniczeniom.

Podstawowym ograniczeniem w dopasowaniu szklanej rurki do oczekiwanego wzoru jest brak możliwości przecinania w dowolnym miejscu i swobodnego zaginania do kształtu.

Skutkiem tego nie możemy uzyskać wiernego odwzorowania kształtu znaków. Niemożliwe jest utworzenie ostrych narożników ani rozgałęzień. Sporadycznie można przedłużyć rurkę, wykonując spaw, ale to rozwiązanie ma wiele wad. Dlatego podstawą wykonania neonu jest fabryczna długość materiału, ponadto wyginane są tylko tak, jak pozwalają na to fizyczne właściwości.

Jeśli planowany neon jest odpowiednio duży w odniesieniu do szczegółów wzoru, to łatwiej jest go wykonać i efekt jest lepszy.

Ukształtowane rurki neonowe są często mocowane na litych podłożach z grafiką, która ma podkreślić zarys znaków i napisów. Podłoża wykonujemy z płyt kompozytowych, pleksiglasu, styroduru, drewna itd., a niektóre z nich są wycinane do kształtu rurek neonowych. Powstaje wówczas bryła płaska lub wyraźnie przestrzenna, która jest elementem nośnym i uwypuklającym kształt rurki neonu.

Neony ze szkła – o czym pamiętać!

Trzeba wiedzieć i pamiętać, że neony są ze szkła, a więc mogą się stłuc. Podczas transportu, montażu, czyszczenia i konserwacji należy szczególnie uważać, aby nie uderzyć oraz nie naprężać rurki.

W celu zabezpieczenia neonu przed uszkodzeniem, wyposażamy go często w czołowy ekran ochronny z przezroczystego pleksiglasu. Bywa, że neon montujemy w obudowie specjalnie konstruowanego kasetonu.

Neony reklamowe mogą być i są stosowane na zewnątrz. Instalacja elektryczna jest wodoszczelna, a wysokonapięciowe transformatory są wodoodporne.

Neony zużywają niewiele prądu i są bardzo trwałe. Ich żywotność szacowana jest na kilkanaście tysięcy godzin świecenia. Najczęściej pierwsze odmawiają posłuszeństwa transformatory, ale można je wymienić. Przy okazji trzeba pamiętać, że nie wolno upuścić na ziemię transformatora lub stukać w obudowę, bo wkrótce mikropęknięcia spowodują zaprzestanie pracy urządzenia.


Neon reklamowy – atrakcyjna reklama

Neon reklamowy – inspirujące fotografie z neonami.

Gotowe neony dekoracyjne do wnętrza są często kupowane przez prywatne osoby. Światło neonów intryguje fotografów, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Przeczytaj o fascynacji tradycyjnymi neonami i obejrzyj zdjęcia → Portrety z neonem w tle

 

Świecący neon. Atrakcyjna reklama. fotografia.

 

Pod koniec ubiegłego wieku instalacje neonowe straciły na popularności na rzecz nowoczesnych form reklamy świetlnej i nowoczesnego oświetlenia dekoracyjnego.

Ten okres trwał dwie, a może 3 dekady i kolorowe neony ze szkła znów wróciły do łask. Światło emitowane przez neony jest bezkonkurencyjne w swojej klasie i wielu to zauważa. Forma świecącego neonu reklamowego jest jeszcze ciekawsza, ponieważ możliwe jest dodatkowe zastosowanie wielu nowoczesnych materiałów.

W czasach obecnych światło neonów szczególnie przyciąga klientów do galerii handlowych, sklepów, hoteli i wielu innych miejsc publicznych. Neon reklamowy stał się atrakcyjną reklamą „z górnej półki”. Neony reklamowe przykuwają wzrok, zachęcają do odwiedzin i pozytywnie wpływają na podświadomość.

Obecnie światło neonów szczególnie przyciąga klientów do galerii handlowych, sklepów, hoteli i wielu innych miejsc publicznych. Neon reklamowy stał się atrakcyjną reklamą „z górnej półki”.


Tradycyjny neon w serwisie Unsplash

Darmowe fotografie inspirowane kolorowymi neonami.

Darmowe fotografie inspirowane kolorowymi, bajecznie świecącymi neonami są chętnie oglądane  i wykorzystywane w reklamie wizualnej i do wielu innych celów.

Dozwolone jest swobodne kopiowanie w celach dekoracyjnych jak druk plakatów, obrazów na płótnie, odzieży lub np. wielkoformatowych tapet na ściany. Zdjęcia z neonami oraz inspirowane światłem neonu można bez przeszkód wykorzystywać do wzbogacenia szaty graficznej folderów, ulotek, kartek pocztowych itd.

W serwisie Unsplash można kontemplować zdjęcia o tematyce świecących neonów i budować własną wrażliwość doznań estetycznych.

 

Zdjęcia kolorowych neonów reklamowych

 

Od lat tworzymy reklamy świetlne, wytwarzamy tradycyjne neony reklamowe i wykonujemy grafiki reklamowe z pomocą zdjęć neonóww serwisie Unsplash.


Tradycyjny neon reklamowy dla firmy

Neon reklamowy dla firmy – jaką reklamę oferujemy?

Reklamowy neon kojarzy się najczęściej z reklamą produktu lub znanej marki. Niewątpliwie tak jest, że znane firmy doceniają walory estetyczne i siłę przyciągania neonu. Dlatego działy marketingu chętnie korzystają z neonów reklamowych do dekoracji pomieszczeń, witryn oraz lokali z zewnątrz. Tym samym generują seryjne realizacje, które popularyzują taką formę reklamy wizualnej.

Wiele firm, punktów usługowych i placówek publicznych wykorzystuje tradycyjne neony do celów dekoracyjnych, np. wewnątrz budynków. Wykorzystuje się je dla podniesienia prestiżu, a także wprowadzenia specyficznego, przyjaznego klimatu wizualnego w otoczeniu.

Nasza agencja reklamowa wykonuje świecące neony dekoracyjne i reklamowe na zamówienie. Realizujemy zarówno zamówienia detaliczne jak też seryjne projekty.

Uczestniczymy w planowaniu realizacji od samego początku, wykonując projekty i wizualizacje. Wykonane projekty graficzne i związane z tym kosztorysy produkcyjne często wymagają korekty.

Dostosowujemy istniejące możliwości techniczne oraz budżet nabywcy przeznaczony na realizację, aby wykonany neon cieszył przez długie lata.

Zapraszamy

 Strona kontaktowa →