Montaż banera reklamowego na tymczasowym ogrodzeniu budowy;  e-portfolio

montaż banera reklamowego na ogrodzeniu w mińsku baner


 

Do portfolio włączamy informacje dotyczące wykonania i montażu banerów reklamowych, ponieważ informacje te mogą się przydać naszym Klientom.

Montaż banera reklamowego

Szybki montaż banera na ogrodzeniu tymczasowym

 

Banery reklamowe produkowane są praktycznie w każdej miejscowości w Polsce, a wiszą one wszędzie w hurtowych ilościach i ponad miarę.
Powodem dla którego opisujemy montaż banera na ogrodzeniu tymczasowym, jest rodzaj i sposób realizacji.

W przeciwieństwie do wielu agencji reklamowych jesteśmy producentem banerów różnego typu, oraz wykonujemy montaż w terenie.

Na poniżej przedstawionych zdjęciach przedstawiamy banery reklamowe, które zostały zamontowane na ogrodzeniu tymczasowym budowy nowego obiektu w Mińsku Mazowieckim.
Projekt graficzny, oraz pliki powykonawcze do produkcji banerów zostały wykonane przez profesjonalną agencję projektową Animativ, na specjalne zlecenie inwestora.
Projekt graficzny uwzględniał możliwość różnej konfiguracji optycznej i łatwego, szybkiego przemieszczania banerów. Montaż banera reklamowego wykonany został na ogrodzeniu tymczasowym, które utworzyły przęsła metalowe z ocynkowanej blachy trapezowej i profilu stalowego. Jest to reklama dla firmy lokalnej.

Banery te wykonane są z fronlitu – dobrej jakości powlekanej tkaniny banerowej o podwyższonej trwałości. Nie są panelowane, czyli łączone z kilku brytów materiału. Szybki montaż i demontaż zapewniony jest dzięki użyciu rozciągliwej gumy w otulinie – ekspander, oraz praktycznego w zastosowaniu haka otwartego typu “S”.

W przypadku innego rodzaju ogrodzenia, banery można zamontować bezpośrenio na płytę OSB, bez zawijania do tyłu przęsła.


 

Na rynku reklamy zewnętrznej istnieje mnóstwo agencji, które wykonują zlecone usługi reklamowe kierując się wyłącznie kryterium zysku.
Skutkiem oszczędności wynikającej z konkurencji, banery reklamowe są nietrwałe, o niskiej jakości użytego surowca, a usługa w całości często podlega roszczeniom reklamacyjnym.

Do najtańszych banerów należą produkty wykonane z cienkiego laminowanego materiału frontlit ( versus – powlekane są lepsze ), o niskiej jakości powłoki. Są one sztywne, kruche i słabo odporne na warunki atmosferyczne.
Wyglądem przypominają niestarannie zawiniętą ceratę. Często nawet krawędzie nie są zawijane, ponieważ baner ” cięty na ostro ” jest tańszy.
Cena za to jest tak niska, że taki baner należy uznać za przedmiot jednorazowego użytku. Producenci banerów oferują je już od 10 złotych za 1 metr kwadratowy.
Prawdopodobnie papierowe kartki XERO kolorowe mają wyższą cenę za jeden metr kwadratowy łącznie. To nie jest dobra reklama dla firmy.

 

Montaż banera reklamowego w miejscach publicznych

 

Jako agencja reklamowa, oraz graficy jesteśmy przeciwnikami eksponowania reklamy o charakterze trwałym, w sposób przewidziany reklamie tymczasowej.

Montaż banera reklamowego w celu uzyskania tymczasowego efektu reklamowego, a często podyktowanego względami praktycznymi wydaje się całkiem uzasadniony.
Wiele różnych przestrzeni i obiektów budowlanych wymaga zasłonięcia, odizolowania od ludzi poruszających się w miejscach publicznych.
Wymarzonym rozwiązaniem dla wielu malkontentów było by zastosowanie eleganckich ekranów bez napisów reklamowych.
Jednak to nie użytkownicy przestrzeni publicznej ponoszą koszty, lecz często niezbyt bogaty przedsiębiorca, lub osoba prywatna.

Wobec tego nie jest złą alternatywą zastosowanie grafiki reklamowej, która jednocześnie spełnia funkcję informacyjną.

Takie rozwiązania akceptowane są na całym świecie – przkładem jest fotografia pochodząca z Edynburga.

Realnym problemem estetycznym są zniszczone, brudne i chaotycznie rozmieszczone banery, które są zaprzeczeniem idei reklamy, bądź szyldu reklamowego.
Wyblakła plandeka, porwana cerata z napisami, która nie pełni innych funkcji użytkowych, nie powinna funkcjonować w przestrzeni publicznej, nie jest to dobra reklama dla firmy.

Jednak właśnie takie zniszczone banery często reprezentują poważne firmy, które zapłaciły za nie grosze i zapomniały o ich istnieniu.


Do kalkulacji ceny za usługi korzystamy z zakładki   →   Cennik reklamowy
Więcej o lekkiej reklamie zewnętrznej typu baner, siatka banerowa  →   Banery reklamowe realizacje